Škotska: Falkirk izbacio Celtic

GLASGOW, 8. studenog 2006. (Hina/Reuters) - Nogometaši Falkirka napravili su najveće iznenađenje četvrtfinala Škotskog Liga-kupa izbacivši boljim izvođenjem jedanaesteraca (5:4) branitelja naslova i dvostrukog prvaka Celtica u Glasgowu.

Pred ovosezonskim najmanjim brojem gledatelja na stadionu Celtica 18.000 ljudi nije vidjelo pogodak u regularnom dijelu, a kada je u produžetku Maciej Zurawski u 99. minuti postigao zgoditak za Celtic činilo se da ipak neće biti senzacije. No, samo minutu kasnije Falkirk je izjednačio zgoditkom Anthonya Stokesa, a gosti su imali više sreće u izvođenju jedanaestereca nakon što je odlučujući udarac sa bijele točke za Celtic promašio Nizozemac Sno.

U drugom susretu Kilmarnock je kod kuće pobijedio Motherwell sa 3:2.