Celtic - Benfica 3:0

GLASGOW, 17. listopada 2006. (Hina/Reuters) - U susretu trećeg kola F skupine nogometne Lige prvaka škotski prvak Celtic pobijedio je na stadionu Parkhead portugalsku Benficu 3:0.

Nakon što je prvih 45 minuta završilo bez pogodaka, Celtic je u nastavku tri puta zatresao mrežu Quima, a pogotke su postigli Kenny Miller (56, 66) i Stephen Pearson (90).

Bila je to druga pobjeda Celtica u skupini uz jedan poraz, te drugi poraz Benfice.

CELTIC: Boruc - Telfer, Caldwell, McManus, Naylor - Maloney, Lennon, Sno (od 88. Pearson), Nakamura - Zurawski (od 84. Jarošik), Miller

BENFICA: Quim - Alcides, Luisao, Ricardo Rocha, Leo - Katsouranis (od 72. Nelson), Nuno Assis, Petit - Miccoli, Nuno Gomes (od 78. Fonseca), Simao

SUDAC: Eric Braamhaar (Nizozemska)