Francuska je izjavila da je "primila na znanje presudu iračkog pravosuđa", podsjetivši na stajalište Francuske i Europske unije o ukidanju smrtne kazne te je izrazila "nadu" da objava presude neće dovesti do "novih napetosti" u Iraku.
Predsjednik talijanske vlade Romano Prodi rekao je da Saddamova osuda odražava "mišljenje čitave međunarodne zajednice" o tom "diktatoru", ocijenivši da treba "razmisliti o smrtnoj kazni".
Istaknuvši da "Saddam Hussein, poput svih političkih čelnika, mora odgovarati za svoja djela", šef španjolske vlade Jose Luis Rodriguez Zapatero podsjetio je da se EU protivi smrtnoj kazni.
Ista reakcija stigla je iz Švedske. Rekavši kako mu je "žao što je Irak odlučio ostati pri smrtnoj kazni", ministar vanjskih poslova Carl Bildt je istaknuo kako je "dobro" i "važno da oni koji su najviše odgovorni za zločine protiv čovječnosti snose odgovornost za svoje postupke".
Visoka povjerenica UN-a za ljudska prava Louise Arbour u nedjelju je pak pozvala iračku vladu da poštuje moratorij na pogubljenje kako bi se mogli provesti svi žalbeni postupci.
Britanska ministrica vanjskih poslova Margaret Beckett također je pozdravila presudu Saddamu. "Pozdravljam činjenicu da su Saddam Hussein i njegovi suoptuženici izvedeni pred lice pravde i da su morali odgovarati za svoje zločine", kazala je britanska ministrica vanjskih poslova.
"Strašni zločini počinjeni su za vrijeme vladavine Saddama Husseina. Pravo je da pred sudom odgovaraju oni koji su optuženi za takve zločine nad iračkim narodom", dodala je Beckett.