Njujorški Dow Jones indeks spustio se 0,1 posto, na 12.018 bodova, zabilježivši tako 5. dan gubitke - što je najdulje razdoblje korekcije njegove vrijednosti od lipnja 2005. Od početka godine, međutim, njegova vrijednost viša je za 12,1 posto.
Tehnološki Nasdaq oslabio je blagih 0,01 posto, na 2.334 boda.
Na raspoloženje ulagača negativno je utjecala procjena Wal-Marta da u studenome neće zabilježiti rast prometa. Dionice tog najvećeg svjetskog maloprodajnog lanca spustile su se 1,2 posto te su bile vodeće gubitnice među dionicama kompanija sadržanih u Dow Jones indeksu.
Službeni podaci američke vlade o porastu troškova rada u trećem tromjesečju iznad očekivanja dok produktivnost nije uvećana potaknula je zabrinutosti na tržištu oko inflacije i viših kamatnih stopa, što bi sve moglo naštetiti izgledima za rast korporativnih zarada.
Na tehnološkom tržištu gubitci su bili ograničeni nakon što su brokeri povećali investicijski rejting računalnoj kompaniji Dell. Dellova dionica poskupjela je 3,3 posto.
"Slabe procjene rasta prometa u Wal-Martu te rast troškova rada pomogli su nastavku slabljenja cijena dionica", rekao je Michael Sheldon, tržišni strateg pri njujorškoj brokerskoj tvrtki Spencer Clarke.
Obnovljene zabrinutosti oko daljnjeg rasta kamatnih stopa s obje strane Atlantika na europskim su burzama u četvrtak zasjenile snažne korporativne zarade, poput primjerice bankarskog diva Credit Suissea i ostalih. Tako je frankfurtski DAX oslabio nešto više od jedan posto, na 6.223 boda. Londonski Ftse indeks gotovo se i nije mijenjao, zaključivši poslovanje na 6.149 bodova.