U priopćenju za javnost, koje je uputio glasnogovornik Suda Miroslav Rožac, navodi se da se okrivljenom Branimiru Glavašu stavlja na teret osnovana sumnnja da je počinio kazneno djelo protiv čovječnosti i međunarodnoga prava, ratni zločin protiv civilnoga stanovništva, u Osijeku, u razdoblju od listopada do kraja prosinca 1991. godine, u tzv. "slučaju selotejp".
Istražni sudac za sada nije odlučivao o pritvoru, koji je predložen protiv okrivljenika zbog opasnosti od ometanja istrage i posebno teških okolnosti pod kojima je djelo počinjeno, iz razloga što protiv okrivljenika Glavaša postoji odluka o pritvoru zagrebačkog Županijskoga suda, dodaje se u priopćenju.
Na novinarski upit što je sa zahtjevom o mogućem spajanju postupaka koji se protiv Branimira Glavaša vode u Osijeku i Zagrebu, Rožac je u izjavi za Hinu rekao da se takav zahtjev eventualno može uputiti nakon isteka žalbenih rokova, ali da će se vjerojatno najprije ići na spajanje s postupcima koji se na osječkom Sudu već vode protiv šestero osumnjičenih u tzv. "slučaju selotejp", protiv kojih je 23. listopada doneseno rješenje o provođenju istrage i jednomjesečni pritvor.
Istražni sudac Kovač 24. listopada donio je odluku kojom osječki Županijski sud proglašava mjesno nenadležnim za provedbu istrage protiv Glavaša, pozivajući se na odredbe iz Zakona o primjeni Rimskog statuta, koje govore da je za istragu nadležan onaj sud pred kojim je državni odvjetnik već pokrenuo postupak za neko kazneno djelo.
Nakon žalbe osječkog ŽDO-a Izvanraspravno je vijeće osječkog Županijskog suda 27. listopada ukinulo rješenje istražnog suca o mjesnoj nenadležnosti osječkoga suda, ocijenivši da je u konkretnom predmetu trebalo primijeniti opće odredbe o mjesnoj nadležnosti iz Zakona o kaznenom postupku, budući da je mjesto počinjenja Osijek.
Vijeće je zaključilo kako činjenica da se protiv istog okrivljenika već vodi kazneni postupak pred zagrebačkim Županijskim sudom ne može biti predmet rasprave u žalbenom postupku, jer se zapravo radi o odlučivanju o mogućem spajanju kaznenih postupaka, što je moguće tek nakon donošenja rješenja o provođenju istrage pred osječkim Županijskim sudom.
Okrivljeni Glavaš, koji se nalazi u pritvoru u zagrebačkom Remetincu, u međuvremenu je počeo štrajk glađu, smatrajući da je u tzv. "slučaju selotejp" žrtva montiranog političkog procesa.