Nizozemska - pobjede Ajaxa i PSV Eindhovena

AMSTERDAM, 22. listopada 2006. (Hina/Reuters) - U derbiju 8. kola nizozemskog prvenstva Ajax je u Rottersamu pobijedio Feyenoord 4:0 i tako zadržao vodeću poziciju na ljestvici.

Strijelci za "Kopljanike" bili su Klaas-Jan Huntelaar (12, 38) i Kenneth Perez (50 -11m, 64). Domaćin je utakmicu okončao bez dvojice isključenih igrača - Pierre van Hooijdonk je isključen u 66. minuti, a Sebastian Pardo u 85. minuti.

Pobjedu je upisao i PSV Eindhoven koji je na gostovanju porazio AZ Alkmaar (3:1). Strijelci za PSV bili su Manuel da Costa (11), Edison Mendez (44) i Arouna Kone (45), dok je poraz AZ-a, na čijim vratima je branio Joey Didulica, ublažio Demy de Zeeuw (71).