Tako su prikazane snimke granatiranja Dubrovnika, pogibije dvije osobe i ranjavanje više njih od podmetnute eksplozivne naprave prigodom polaganja vijenaca u Kusonjama, zračno raketiranje vojarne Velika Buna i zadnji snimak Žarka Krstičevića, kojeg su Srbi ustrijelili na Turnju kod Karlovca kod Karlovca.
Priređivač večerašnjih filmskih zapisa, Pavle Vranjican, izjavio je na projekciji kako se na "Hrvatskoj televiziji prešućuju imena ratnih snimatelja kako bi se vjerojatno moglo manipulirati snimkama o Domovinskom ratu".
Rekao je i kako su se mnogi izvjestitelji neopravdano okoristili radom ratnih snimatelja. "Dok su neki sjedili u sisačkom hotelu, snimatelj Gordan Lederer išao je na prvu bojišnu crtu", kazao je Vranjican.
Takođe je napomenuo da su "neke strane televizijske kuće već odavno odnijele snimljene ratne materijale u svoje države" te da je "još uvijek ponajbolji ratni arhiv agencije Reuters u Zagrebu".
Pavle Vranjican smatra kako bi odgovarajuće hrvatske državne ustanove trebale otkupiti bar kopije tih ratnih materijala.
Profesor na zagrebačkoj Akademiji dramskih umjetnosti Enes Midžić, podsjetio je kako su mladi snimatelji poput Gordana Lederera, Žarka Kaića, Pave Urbana, Živka Krstičevića i mnogih drugih snimili sva ratišta u Hrvatskoj. "Njihove snimke pružaju sliku o strahoti (jugo-srpske) agresije na Hrvatsku", rekao je.