Jet ski - Mihaljević treći na svijetu

ZAGREB, 7. listopada 2006. (Hina) - Hrvatski jet ski reprezentativac Elvis Mihaljević osvojio je brončanu medalju u klasi pro ski stock klasi na 25. svjetskom jet ski prvenstvu u američkom Lake Havasu City-u.

Nakon 8. mjesta u klasi ski expert stock, Mihaljević je u uglednoj pro ski klasi došao do pobjedničkog postolja, što mu je najbolji rezultat u karijeri i drugi u povijesti nastupa hrvatskih reprezentativaca na svjetskim prvenstvima. Naslov svjetskog prvaka pripao je, kao i u ski expert stock klasi i ski expert ltd klasi Kanađaninu Mikeu Klippensteinu. Srebro u pro skiju pripalo je Amerikancu Trogeru.

Uspješno je u svom prvom nastupu na svjetskom prvenstvu prošao trinaestogodišnji hrvatski junior Branko Banović. On je u klasi junior ski Ltd 13-15 osvojio 4. mjesto. Zlato je pripalo Austrijancu Nicu Lasselsbergeru, srebro Francuzu Dardillatu a bronca Kanađaninu Clarku. Branko Banović je, podsjetimo, dvostruki ovogodišnji osvajač Alpe Adria Kupa u begginers klasama. Banović i Mihaljević vozači su jet ski kluba Motostart iz Zaboka, a vodio ih je bivši svjetski doprvak u klasi ski expert ltd Dalibor Turković.

Na Svjetskom prvenstvu u Arizoni sudjeluje preko 900 vozača sa svih kontinenata, te je time to najveća motonautička smotra na Svijetu.