Jet ski - Turković na pobjedničkom postolju

ZAGREB, 10. rujna 2006. (Hina) - U Parizu je završen ovogodišnji Europski jet ski tour, u sklopu kojeg je prije tri tjedna održana i utrka u Crikvenici. Drugog natjecateljskog dana na umjetnom jezeru u Disneylandu, hrvatski reprezentativci u klasi ski expert stock ponovno su bili odlični.

Dalibor Turković (Hydrospace, Motostart Zabok ) bio je drugi, te je uz jučerašnje šesto i treće mjesto, ukupno je osvojio treće mjesto. Odličan je bio i Elvis Mihaljević (Hydrospace, Motostart Zabok) koji je na koncu zauzeo četvrto mjesto, nakon četvrtog mjesta danas, te četvrtog i petog jučer.

Nakon pobjeda u sve tri vožnje u Parizu, kao i odličnih nastupa u Španjolskoj, Portugalu, Austriji i Hrvatskoj, naslov prvaka Europe osvojio je Francuz Christopher Curtois na Hydrospaceu, ispred sunarodnjaka Morgana Poreta.

U elitnim grand prix disciplinama danas su vožene po dvije utrke. Naslov prvaka Europe u klasi grand prix osvojio je Francuz Nickolas Rius na Yamahi, koji je u Parizu bio bolji od branitelja naslova, sunarodnjaka Stevena Dauliacha na Kawasakiju. Podsjetimo, Dauliach je u toj klasi slavio u Crikvenici. U klasi runaboat grand prix naslov je sa sve tri pobjede u Parizu osvojio Francuz Francky Zapata na Sea Doo jetu. Britanac James Bushell (Sea Doo) je Europski doprvak, dok se Francuz Teddy Pons na Yamahi treći.