Pritom su na mjesečnoj razini (kolovoz/srpanj) povećane samo zalihe energije, i to za 1,1 posto. Zalihe kapitalnih proizvoda smanjene su istodobno za 12,9 posto, trajnih proizvoda za široku potrošnju za 9,7 posto, netrajnih proizvoda za široku potrošnju za 5,6 posto, a intermedijarnih proizvoda za 1,9 posto.
Promatrano pak prema glavnim područjima djelatnosti, zalihe gotovih industrijskih proizvoda pri proizvođačima na kraju kolovoza u odnosu na prethodni mjesec smanjene su u rudarstvu i vađenju za 5,1 posto, a u prerađivačkoj industriji za 4,9 posto.
U usporedbi s krajem kolovoza prošle godine, u rudarstvu i vađenju su na kraju osmog ovogodišnjeg mjeseca zalihe bile veće za 16 posto, dok su u prerađivačkoj industriji smanjene za 6,5 posto.
Najveće se povećanje zaliha na mjesečnoj razini pritom bilježi u proizvodnji metala (12,1 posto), a na godišnjoj razini kod sekundarnih sirovina (303,4 posto).
No, u proizvodnji hrane i pića, na koju se odnosi 30,53 posto industrijske aktivnosti, zalihe su na mjesečnoj razini pale za 2,3 posto, a na godišnjoj za 3,2 posto. Kemijska industrija, čiji je udio u industrijskoj aktivnosti 22,53 posto, također bilježi pad zaliha, i to za 1,8 posto na mjesečnoj, odnosno 17,5 posto na godišnjoj razini.