"Ako je do sada predsjedatelj bio Bošnjak iz FBiH (Adnan Terzić), logično je da predsjedatelj u narednom mandatu bude Srbin iz RS", kazao je Radojičić i upozorio kako SNSD nema posebna razloga da ulazi u koalicije s bilo kojom strankom u Zastupničkom domu parlamenta BiH.
"Očito je da nijedna stranka iz FBiH bez SNSD-a ne može imati većinu u parlamentu, a SNSD će vidjeti kako će se politički partneri u FBiH dogovoriti. Nemamo programske sličnosti sa strankama u FBiH i to će biti više čista matematika koja će kazati da li je neka kombinacija moguća ili nije. Čekamo da vidimo kako će se stranke u FBiH dogovoriti i tko to predstavlja FBiH u ovom trenutku", kaže Radojičić.
Iz Srpske demokratske stranke (SDS) istodobno su poručili kako će biti oporba u parlamentu BiH, te da ne razmišljaju o koalicijama.
"SDS će biti oporba na svim razinama vlasti. U parlamentu BiH nećemo sudjelovati ni u formiranju Vijeća ministara BiH", kazao je član Glavnog odbora Momčilo Novaković, koji također prenosi stajalište da bi predsjedatelj Vijeća ministara BiH treba biti predstavnik srpskog naroda, odnosno iz SNSD. Njegovo stajalište dijeli i čelnik Partije demokratskog progresa (PDP) Mladen Ivanić koji dodaje kako je još "suviše rano pričati o koalicijama".
Na temelju preliminarnih rezultata prebrojavanja glasova, najjača stranka u bosanskohercegovačkom parlamentu je SNSD s devet zastupnika, slijedi je SDA s osam, zatim Stranka za BiH, a manje zastupnika dobile bi SDP BiH, SDS, PDP i DNZ.