Carla del Ponte se, kako tvrdi Radio B92, osim s tužiteljem Vukčevićem, susrela i s direktorom Sigurnosno-informativne agencije (BIA) Radom Bulatovićem i s neimenovanim dužnosnikom Vojno-sigurnosne agencije.
Nitko od sugovornika nije se obratio novinarima, a glasnogovornik Haškog tužiteljstva Anton Nikiforov novinarima je, na pitanje je li, osim uhićenja Ratka Mladića, i uhićenje Radovana Karadžića uvjet kojega se za europske integracije postavlja pred Srbiju, odgovorio: "A kad je to prestao biti?".
Glavna haška tužiteljica sastat će se u ponedjeljak navečer i sa srbijanskim predsjednikom Borisom Tadićem, dok ju u utorak čekaju susreti s premijerom Srbije Vojislavom Koštunicom i ministrom vanjskih poslova Vukom Draškovićem, te šefom Nacionalnog savjeta za suradnju s Haškim sudom Rasimom Ljajićem, koji je prije novinarima kazao da će je u razgovoru upoznati sa svime što je u protekla dva mjeseca učinjeno kako bi se uhitilo Mladića i ostale haške optuženike, ali da "informacija o tome gdje se Mladić krije nema" te da će svaka eventualna informacija o Mladićevu skrovištu biti provjerena.
Sličnu izjavu je u ponedjeljak dao i glasnogovornik premijerove Demokratske stranke Srbije Andreja Mladenović, koji je novinarima kazao da će Mladić "biti izručen Haškom sudu čim bude lociran na teritoriju Srbije", kao i da će Carli del Ponte u Beogradu biti preneseno da postoji politička volja Srbije da se ispune sve obveze prema Haškom sudu.
Glavna haška tužiteljica sredinom listopada trebala bi ocjenu čine li srbijanske vlasti sve što mogu kako bi uhitile Mladića i druge haške optuženike priopćiti nadležnima u Europskoj uniji, koja će nakon toga odlučiti o eventualnom nastavku pregovora sa Srbijom.
Pregovori Srbije i EU prekinuti su u svibnju ove godine, zbog toga što vlasti u Beogradu - usprkos obećanjima - nisu izručile optuženog Ratka Mladića Haškom sudu.