Hrvatska je do sada uvijek uspijevala na granici ostvariti svoje interese, a Sloveniji ne bez obzira na to kako je vlada bila sastavljena, pa je Janša u spomenutoj situaciji pokazao odlučnost, navodi komentator Boštjan Lajovic.
"Janša je u akciju poslao specijalce i buldožere, te Hrvatima pokazao da je došao kraj popuštanju karakterističnom za ranije vlade. To je bez sumnje jezik koji birači vole, no nema odgovora na pitanje kako dalje. S specijalcima i buldožerima se u politici obično ne postigne mnogo", piše "Primorski dnevnik".
U spomenutoj je situaciji, ocjenjuje list, Janša kritikom Podobnika zbog kašnjenja sporazuma o obnovi nasipa na Muri pokazao da mu ne popušta kako je to činio Jaez Drnovšek kad je Podobnik bio član njegove vlade.
"Situaciju na Muri dodatno je zaplela predizborna artitmetika Pučke stranke koja je i ranije stjecala dragocjene političke bodove djelovanjem Podobnika i Jorasa na granici uz rijeku Dragonju. To je bilo moguće kad je Podobnik bio u ranijim vladama s popustljivim premijerima, ali je Janša pokazao da je drukčijeg kova, te ga je brzo disciplinirao", tvrdi "Primorski list".