Fallaci, kojoj je prije više godina dijagnosticiran rak, umrla je u bolnici u Firenzi, javila je novinska agencija ANSA.
Poznata novinarka, koja je već godinama bolovala od neizlječive bolesti, zadnjih je nekoliko dana, po vlastitoj želji, u strogoj tajnosti boravila u bolnici, a u petak ujutro je objavljeno da je umrla.
Oriana Fallaci se u Drugom svjetskom ratu pridružila antifašističkom pokretu Otpor, pravda i sloboda. Za vrijeme njemačke okupacije Firenze njezin otac Edoardo bio je zatvoren i mučen. Za svoje djelovanje u ratu dobila je nagradu talijanskih oružanih snaga.
Novinarsku karijeru Fallaci je započela vrlo mlada, već u ratnim danima, radeći za list L'Europeo. Od 1967. je u Vijetnamu i objavljuje knjige o američko-vijetnamskom ratu. Zatim prati ratove (indijsko-pakistanski, u Južnoj Americi, na Bliskom istoku).
Tijekom demonstracija u vrijeme Olimpijskih igara u Meksiku bila je 2. rujna 1968. teško ranjena, čak smatrana mrtvom i odnesena u mrtvačnicu, gdje je jedan svećenik primijetio da još diše.
Fallaci je u novinarstvu poznata po svojim intervjuima s poznatim ličnostima. Nguyen Cao Ky, Yasser Arafat, Mohammad Reza Pahlavi, Henry Kissinger, Walter Cronkite, Indira Gandhi, Golda Meir, Nguyen Van Thieu, Zulfikar Ali Bhutto, Willy Brandt, ajatolah Homeini, samo su neka od poznatih svjetskih ličnosti s kojima je razgovarala.
Dobila je počasni doktorat iz književnosti na Columbia College u Chicagu. Surađivala je s mnogim svjetskim listovima (New York Times Magazine, Life, Le Nouvelle Observateur, The Washington Post, Look, Der Stern), te s talijanskim listom Corriere della Sera, za koji je posljednjih godina pisala protumuslimanske tekstove.
Njezine knjige prevedene su na mnoge jezike. Poznata je knjiga "Pismo nerođenom djetetu" iz 1975. Posljednjih godina, posebno nakon atentata od 11. rujna 2001. na tornjeve u New Yorku, gdje je posljednjih godina živjela, Fallaci je bila u središtu polemika zbog svojih napada na islam i arapski svijet.