Predviđena duljina plinovodne mreže za grad Beli Manastir i sedam baranjskih općina iznosi 460 kilometara i trebala bi biti završena u roku od pet godina, a danas su počeli radovi na prvoj etapi, za Beli Manastir i prigradsko naselje Šećaranu, u duljini od 74,5 kilometara i u vrijednosti od 8,5 milijuna kuna.
Koncesionar ovoga projekta "HEP-plin" d.o.o. očekuje da će se do 2035. godine na plinsku mrežu u Baranji priključiti oko 10.000 domaćinstava i oko 250 pravnih osoba.
Ističući važnost plinofikacije za daljnji razvoj gospodarstva i poduzetništva te za povećanje kvalitete života stanovništva, Šeks je rekao kako, uz izgradnju magistralnog plinovoda Belišće-Osijek te spojnog plinovoda Bolman-Beli Manastir, gdje bi radovi tvrtke Plinacro trebali biti završeni do kraja ove godine, ukupna vrijednost plinofikacije Baranje iznosi oko 160 milijuna kuna.
To je činjenica koja pokazuje da nisu u pravu oni koji uporno šire glasine o zaostajanju Slavonije i Baranje i da se u Baranju ne investira, rekao je Šeks.
Gradonačelnik Davorin Bubalović rekao je da će realizacijom ovoga projekta Baranja prestati biti jedini dio Hrvatske bez ovoga energenta, a predsjednik Uprave HEP-a Ivan Mravak ocijenio je kako je plinofikacija Baranje logičan korak u sklopu proširivanja djelatnosti tvrtke na područje plinske distribucije.
Nakon sastanka s gradonačelnikom Bubalovićem i ostalim gradskim čelnicima Šeks je u izjavi novinarima kazao kako je u siječnju 2005. godine Vlada premijera Sanadera donijela odluku o realizaciji projekta plinofikacije Baranje.
"Prethodna, Račanova Vlada, isključila je plinofikaciju Baranje iz svojih projekata, tako da je ova Vlada, u siječnju prošle godine, uvrstila taj projekt u program i plan plinofikacije", ustvrdio je Šeks.