"Ne osjećam se krivim, nisam to učinio. Bio sam na ratištu, bio sam borac, ali nikada nikog nisam ubio", kazao je on i dodao kako mu je "jedina pogreška što je nakratko posjetio Ovčaru prije nego što je tu, u noći između 20. i 21. studenoga 1991. godine, izvršen zločin".
Za iskaz svjedoka-suradnika protiv njega, čije svjedočenje nije bilo javno, Radak je kazao da je "to čovjek koji svoju krivnju hoće oprati optužujući druge".
Izricanje presude u slučaju Radak, koji je izuzet iz glavnog postupka za zločin na Ovčari jer je tek naknadno bio uhićen, zakazano je za 6. rujna.
Tužiteljstvo za ratne zločine Srbije zatražilo je ranije u svojoj završnoj riječi da se dragovoljac bivše Jugoslovenske narodne armije Saša Radak kazni s maksimalnih 20 godina zatvora, jer je nesumnjivo dokazana njegova krivnja za sudjelovanje u strijeljanjima na Ovčari.
Zastupnici obitelji žrtava Nikola Barović i Dragoljub Todorović podržali su prijedlog Tužiteljstva za ratne zločine.
Optužnica stavlja na teret optuženomu Radaku da je 20. i 21. studenoga 1991. godine, na poljoprivrednom dobru Ovčara u Vukovaru, kao pripadnik dobrovoljačke postrojbe koja je bila u sastavu bivše JNA, zajedno s pripadnicima TO Vukovara, kao i pripadnicima dobrovoljačke postrojbe "Leva Supoderica", kojima je suđeno u odvojenom sudskom procesu, tjelesno ozlijedio, nečovječno postupao i ubijao ratne zarobljenike iz vukovarske bolnice. U špaliru i u hangaru je, kako se navodi, udarao ratne zarobljenike, a u formiranom streljačkom vodu, na Grabovu, strijeljao zarobljenike, kao i skupinu zarobljenika ispred hangara na Ovčari. Na taj način sudjelovao je u lišavanju života 200 osoba, od kojih su 192 osobe identificirane.
Naknadno optuženom Saši Radaku 7. srpnja prošle godine počelo je izdvojeno suđenje iz glavnog postupka za zločin na Ovčari, koji je završen u prosincu prošle godine osuđujućim presudama na dugogodišnje kazne zatvora za 14 od 16 optuženih pripadnika Teritorijalne obrane Vukovara.