Dulić-Marković i Dinkić, koji su i visoki dužnosnici stranke G 17 Plus, novinarima su nakon povratka iz Bruxellesa izjavili "kako je EU spremna podržati Srbiju, ali prvo Srbija mora uraditi svoju domaću zadaću".
Srbijansko dvočlano izaslanstvo predstavilo je Rehnu plan o suradnji i budućim odnosima Beograda i Bruxellesa, nazvan Paket plus, koji sadrži i sugestije o načinu na koji Europska unija može pomoći Srbiji u narednom razdoblju. Te se ideje odnose, prije svega, na ekonomsku potporu u području investicija, obrazovanja i olakšavanja viznog režima.
Dužnosnici Europske unije nisu javno iznijeli stajalište o prijedlogu koji su predstavnici Beograda donijeli u Bruxelles.
Europski povjerenik za proširenje Olli Rehn izjavio je u intervjuu agenciji Tanjug da je sastanak s potpredsjednicom Vlade Srbije i ministrom financija bio vrlo konstruktivan. "Ponovio sam gospođi Dulić-Marković i gospodinu Dinkiću da je Europska unija veoma privržena europskoj perspektivi Srbije, a partnerstvo sa Srbijom vidi kroz standardne uvjete za pristup EU", rekao je Rehn
Što se suradnje s Haaškim tribunalom tiče, Rehn je rekao kako je" važna primjena Akcijskog plana i prije svega su važni rezultati" te je izrazio nadu "da će rezultati biti postignuti što prije, kako bi se mogli nastaviti pregovori o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju". Rehn je kazao kako ga je iskustvo sa svim zemljama zapadnog Balkana glede suradnje s Haškim tribunalom naučilo izbjegavati optimizam ili pesimizam.
"Vrlo mi je drago što je finsko predsjedništvo EU održalo u srpnju dodatni sastanak, koji je omogućio Vijeću usvajanje mandata za pregovore sa Srbijom prije predviđenog roka, prvobitno najavljenog za rujan", izjavio je Rehn. Prema njegovim riječima, to znači da se pregovori mogu nastaviti čim Srbija pokaže da može u potpunosti surađivati s Haaškim tribunalom, što podrazumijeva akcije koje vode ka uhićenju i izručenju Ratka Mladića".