Frankfutski DAX indeks oslabio je gotovo 0,3 posto, spustivši se na 5.796 bodova. Londonska burza nije radila.
Dionice naftnih kompanija Total i Royal Dutch Shell predvodile su gubitcima u sektoru energetike izazvanog padom cijene nafte za dva posto. Cijene nafte spustile su se ispod 72 dolara nakon što je uragan na Karibima degradiran na tropsku oluju, čime je opasnost za naftne rafinerije u Meksičkom zaljevu smanjena.
U telekom sektoru najveći je gubitnik bio Deutsche Telekom, čije su dionice oslabile 1,6 posto pod utjecajem medijskih napisa da će njegov dio poslovanja s mobilnom telefonijom T-Mobile smanjiti cijene svojih poziva. Trgovci su kao razloge njihova pada istaknuli zabrinutosti da bi takav potez mogao nagristi profitne margine te njemačke grupe.
Na tržištu je prisutan oprez ulagača vezan uz geopolitičke rizike u Iranu i Turskoj, dok su neizvjesnosti oko gospodarskih podataka, posebice onih iz SAD-a, te oko daljnjih poteza u monetarnoj politici ograničili kupovine diljem Europe. Odluka Europske središnje banke (ECB) o kamatnim stopama bit će stoga u središtu pozornosti ulagača ovoga tjedna.
Među ostalim gubitnicima nalaze se Banca Intesa i Sanpaolo IMI, čije su dionice izgubile na vrijednosti 1,2 odnosno 2,2 posto nakon što su upravni odbori banaka odobrili planove o njihovom povezivanju tijekom vikenda. Obje dionice skočile su prošli tjedan za 12 posto uslijed glasina o njihovom povezivanju.
Indeks Tokijske burze Nikkei oslabio je 1,1 posto na 15.762 bodova.