"Zalažemo se za obnovu procesa jer je vojni sud sudio civilnoj osobi, a proces je bio jednostran", izjavio je u emisiji "Pod reflektorima" Televizije Slovenija Alojzij Uran, ljubljanski nadbiskup na pitanje da komentira sve češće istupe umirovljenog beogradskog nadbiskupa Franca Perka sa zahtjevima da se Rožman rehabilitira i da se slovenski parlament deklaracijom opredijeli za reviziju montiranih procesa u vrijeme komunističkog režima.
Grigorij Rožman (1883-1959) i danas se drži spornom figurom novije slovenske povijesti, a ovdašnja ga ljevica i danas smatra "simbolom kolaboracije" s okupacijskim vlastima u vrijeme drugog svjetskog rata i odbija ideje o reviziji sudskog procesa protiv Rožmana kao zamisli o "reviziji povijesne istine".
Crkveni krugovi i publicisti priznaju da je Rožman za vrijeme drugog svjetskog rata upozoravao na opasnosti od komunizma i ratno nasilje koje su provodili i članovi Osvobodilne fronte i partizani, ali kao preuveličavanje nazivaju tvrdnje da je čvrsto podupirao tadašnje fašističke vlasti u Ljubljanskoj provinciji koju su osnovali Talijani nakon okupacije, da je djelovao na osnivanje protukumunističkih snaga, tzv. slovenskih domobrana koji su se oružjem suprotstavili partizanima.
Navodna poslanica, koju je Rožman uputio Mussoliniju izražavajući lojalnost slovenskih svećenika okupacijskoj vlasti, falsifikat je tadašnjeg tiska, a Rožman je zapravo pisao talijanskom generalu Grazioliju te mu prenio da stranu okupaciju lokalna crkva "prima na znanje", ocjena je publicista bliskih slovenskoj crkvi.
Rožman je Sloveniju napustio 1945. godine, pridruživši se slovenskim domobranima i njihovim obiteljima koji su bježali pred dolazećim partizanima, a nakon boravka u izbjegličkim logorima u Austriji i Italiji, otišao je u SAD, gdje je živio do svoje smrti.
Njegov lik i sudbinu crkveni krugovi u Sloveniji često uspoređuju sa sudbinom zagrebačkog nadbiskupa Alojzija Stepinca, ali ističu da u Sloveniji nije došlo do postupaka Rožmanove rehabilitacije, što smatraju velikim nedostatkom demokratskih vlasti u 16 godina nakon promjene režima.