Potpisivanjem memoranduma formalno je potvrđena izravna pomoć USAID-a u provedbi modela Upravljanja imovinom i Elektroničke javne uprave.
"Sustav elektroničke javne uprave omogućit će da se gradska vlast u Šibeniku približi svojim građanima koji će na taj način artikulirati svoje interese", rekao je direktor misije USAID-a William Jeffers dodajući da za SAD lokalna vlast igra najvažniju ulogu u životu građana svake zemlje.
Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID), koja je primarna agencija američke Vlade za pružanje pomoći, s gradskom upravom Šibenika surađuje i na projektu poduzetničke zone Podi uključivanjem investitora u tu zonu.
"Za Grad Šibenik ta pomoć predstavlja izraz prijateljstva dvaju naroda i država te velik korak u približavanju standardima razvijenih demokracija, uz osiguranje visoke kvalitete javnih usluga i uključenost u najnovije tijekove upravljanja i odlučivanja u jedinicama lokalne samouprave", rekla je prigodom potpisivanja memoranduma gradonačelnica Nedjeljka Klarić.
Primjena metodologije upravljanja imovinom pomaže lokalnoj samoupravi da procijeni i iskoristi gradsku imovinu u funkciji razvoja grada te poveća prihode proračuna, dok se USAID-ov sustav elektroničke javne uprave temelji na poslovnom internetskom portalu gradske uprave koji služi unaprjeđenju radne učinkovitosti i interaktivne komunikacije između građana i poslovnih subjekata te lokalne samouprave.
PLRS je pokrenut 2000. godine, a riječ je o projektu koji podupire reformu zakonodavstva usmjerenog na jačanje sektora lokalne samouprave u koji je uključeno oko 400 hrvatskih gradova i općina.