Premijer Sanader izrazio je zadovoljstvo "malom ali značajnom izložbom" i projektom održivog razvoja, istaknuvši značajnu ulogu arhitekata i umjetnosti u razmjeni dviju zemalja.
Nizozemski premijer Balkenende rekao je kako je izložba i projekt održivog razvoja primjer dobre suradnje i protoka znanja Hrvatske i Nizozemske.
Premijeri su dobili i knjigu "Novi svjetionici hrvatskog Jadrana", koja bi po riječima prodekana Berlage Instituta iz Rotterdama Vedrana Mimice trebala biti priručnik za razvoj Jadranske obale. Kako je projekt u skladu s europskim turističkim tendencijama, Mimica je ocijenio kako će i pilot- projekt sedam lokacija "podržati" hrvatski ulazak u europske integracije.
Taj pilot-projekt razvoja obale, koji se vodi pod metaforičnim nazivom "Novi svjetionici hrvatskog Jadrana", financira se kroz Matra program nizozemskog ministarstva vanjskih poslova koje podupire procese socijalne transformacije u zemljama kandidatima za članstvo u Europskoj Uniji, jačajući sposobnosti lokalne zajednice i nevladinih udruga da integriraju zahtjeve o razvoju svoje sredine u urbanističke razvojne planove.
Inicijatori i realizatori projekta su Udruženje hrvatskih arhitekata i Berlage Institute iz Rotterdama, koji su danas organizirali jednodnevni seminar pod nazivom "Mediteran kakav bi mogao biti".