Kao područja koja su objema stranama zanimljiva za buduću suradnju Vukelić je izdvojio infrastrukturne (prometnice) te energetske projekte (brane, hidrocentrale i sl.), kao i suradnju na području industrije (vojna industrija, proizvodnja auto dijelova, alatnih strojeva i dr.), te posebice na području turizma s obzirom da se radi o turistički razvijenim zemljama.
Dodao je kako vrijednost robne razmjene između Hrvatske i Turske iznosi oko 350 milijuna dolara, od čega se na hrvatski izvoz odnosi svega 80 milijuna dolara, što je nedostatno s obzirom na veličinu i razvijenost turskog tržišta.
Susret dvaju ministara održan je u sklopu dvodnevnog posjeta Hrvatskoj turskog gospodarskog izaslanstva, koje će sudjelovati u radu 4. sjednice hrvatsko-turskog Mješovitog gospodarskog odbora.
Tursko gospodarsko izaslanstvo, koje broji oko 140 gospodarstvenika, danas će sudjelovati i u radu Hrvatsko-turskog poslovnog vijeća, na kojem će sudjelovati i predsjednici vlada Hrvatske i Turske.
Nakon plenarnog dijela sjednice održat će se i individualni razgovori hrvatskih i turskih tvrtki, a Vukelić je najavio i kako će se u nazočnosti dvaju premijera potpisati i ugovor o socijalnom osiguranju između dviju zemalja kojim će se riješiti pitanje prava hrvatskih i turskih radnika.
Coskun je najavio i kako će veliko gospodarsko izaslanstvo iz Turske sudjelovati na ovogodišnjem Jesenskom međunarodnom Zagrebačkom velesajmu, kao i da bi se u prosincu ove godine u Zagrebu trebalo održati predstavljanje turskih proizvoda.
Ujedno, rekao je kako je s hrvatskim kolegom razgovarao o sudjelovanju hrvatskog gospodarskog izaslanstva na sličnom sajmu u Izmiru, koji se također održava u rujnu, a na kojem se svake godine predstavlja 70-ak zemalja.