Hrvatska - Španjolska 1:2

ŽENEVA, 7. lipnja 2006. (Hina) - U posljednjem pripremnom ogledu uoči početka Svjetskog nogometnog prvenstva reprezentacija Hrvatske je u Ženevi izgubila od Španjolske 1:2. Hrvatska je povela autogolom Pabla u 14. minuti, rezultat je izjednačio Pernia u 62. minuti iz slobodnog udarca, dok je pobjedu "Crvene furije" izborio Torres u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Ženeva. Stade de Geneva - 10.000 gledatelja; Sudac: Stephane Lanox (Francuska);

STRIJELAC: 1:0 Pablo (14 - autogol), 1:1 Pernia (62), 1:2 Torres (90+2)

HRVATSKA: Pletikosa; Robert Kovač (od 46. Modrić), Šimunić, Šimić (od 85. Tokić); Jerko Leko, Tudor, Niko Kovač (od 68. Vranješ), Babić; Niko Kranjčar (od 70. Ivan Leko); Pršo (od 75. Bošnjak), Klasnić (od 89. Balaban). Izbornik: Zlatko Kranjčar

ŠPANJOLSKA: Reina (od 46. Canizares); Salgado (od 46. Ramos), Puyol, Pablo, Pernia; Xavi, Xavi Alonso, Joaquin (od 73. Fabregas); Reyes (od 46. Luis Garcia), Raul, (od 46. Torres), Villa (od 65. Iniesta). Izbornik: Luis Aragones

Španjolci su daleko bolje otvorili susret i već u prvoj minuti imali su sjajnu priliku, no Joaquin je loše reagirao. Hrvatska je djelovala zbunjeno i posve odsutno, no srećom nakon desetak minuta "Vatreni" su se pribrali. Hrvatska je povela u 14 minuti autogolom Pabla koji je nespretno reagirao na ubačaj Nike Kranjčara i svladao je Reinu. Četiri minute kasnije "Furija" je imala najbolju priliku prvog poluvremena no udarac Reyesa zaustavila je vratnica. Španjolci su u nastavku prvog poluvremena imali još tri prilike, no Pletikosa je zaustavio udarce Xavia, Reyesa i Ville. Hrvatska reprezentacija je zatresla suparničku mrežu i u 35. minuti no pogodak Klasnića je poništen zbog zaleđa.

Početkom nastavka španjolski izbornik Luis Aragones je načinio četiri izmjene i Španjolci su u drugo poluvrijeme krenuli daleko agresivnije. Već u petoj minuti drugog dijela imali su prvu priliku no Luis Garcia je loše pucao. Hrvatska je uzvratila u 55. minuti kada je Kranjčar odlično pucao glavom na asistenciju Jerka Leke. Canizares je obranio, no čini se kako je lopta prije toga ipak prošla gol liniju. Španjolci su veliki pritisak okrunili pogotkom u 62. minuti. Pernia je odlično pucao iz slobodnog udarca, lopta je pogodila Tudora, promijenila smjer i završila u mreži. U 75. minuti Španjolci su imali priliku postići i drugi pogodak, no Pletikosa je odlično obranio jedanaesterac Torresa. Kazneni udarac skrivio je Šimunić koji je potezanjem srušio Ramosa. Torres se iskupio u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je realizirao brzu kontru Španjolaca.