Basel - Zurich 1:2, Zurich novi prvak

BASEL, 13. svibnja 2006. (Hina) - Nogometaši Zuricha novi su švicarskiprvaci nakon što su u susretu posljednjeg kola na gostovanjupobijedili glavnog konkurenta za naslov Basel 2:1.
BASEL, 13. svibnja 2006. (Hina) - Nogometaši Zuricha novi su švicarski prvaci nakon što su u susretu posljednjeg kola na gostovanju pobijedili glavnog konkurenta za naslov Basel 2:1.

Gosti su do pobjedničkog pogotka, koji im je donio naslov, došli u posljednjoj minuti utakmice, a strijelac je bio Felipescu. Strijelac za goste bio je i Keita u 30. minuti, a rezultat je izjednačio povremeni hrvatski reprezentativac Mladen Petrić u 72. minuti.

Obje momčadi su prvenstvo završile sa po 78 bodova, no Zurich ima +50 (86:36) razliku pogodaka, a igrači Basela +45 (87:42).