"Uspio sam iznijeti dobar dio svog iskaza, uglavnom o zapovjednoj odgovornosti, međutim nije sve gotovo i zato je sudac odredio nastavak saslušanja za ponedjeljak u 10 sati", kazao je Glavaš, ponavljajući da je svoj posao u danima stvaranja hrvatske države radio savjesno i odgovorno te da se ne boji za ishod ovog postupka. "Nemam se čega stidjeti niti se bojati za ishod ovog procesa. Ako je netko sudjelovao u zločinima on za to treba odgovarat", kazao je.
Saborski zastupnik kojemu je zbog ovog slučaja skinut imunitet odbacio je tvrdnje da je početkom rata u Osijeku imao svoju paravojsku. "Paravojska je postojala 1990., no to nije bila vojska Branimira Glavaša već cjelokupnog hrvatskog naroda koji je ocijenio da se hrvatska država mora braniti svim mogućim sredstvima", kazao je Glavaš.
Komentirajući optužbe koje mu se stavljaju na teret po zapovjednoj odgovornosti kazao je da se pod tim mogu podrazumijevati jedino inkriminacije počinjene od prosinca 1991. kada je s mjesta sekretara obrane mobiliziran i postavljen za zapovjednika Osijeka.
U iskazu je, kaže, trebao iznijeti cijelu povijest stvaranja hrvatske vojske i u potpunosti pojasniti svoju ulogu jer u ranijem dijelu ovog postupka policiju i državno odvjetništvo, kako tvrdi, nije zanimalo njegovo viđenje događaja za koje ga se tereti.
Dodao je da je vrlo ugodno i pozitivno iznenađen odnosom istražnog suca koji mu je omogućio da svoj slučaj iznese u cijelosti, rekavši da bi današnji iskaz trajao puno kraće da mu je takvo što omogućila i policija.
Glavaš kaže da je, osim o zapovjednoj odgovornosti, odgovorio na sva pitanja vezano uz optužbe da je odgovoran za mučenju Nikole Vasića. No, pojedinosti svog iskaza novinarima nije otkrio.
Istražni sudac Zdenko Posavec sutra bi trebao saslušati i suosumnjičenog Krunoslava Fehira, bivšeg pripadnika I. osječke bojne kojom je 1991. zapovjedao Glavaš.
Fehir je u javnosti priznao da je pucao u jednog zarobljenika i svjedočio je o navodnoj Glavaševoj umiješanosti u ubojstva srpskih civila.
Glavaša se sumnjiči da je odgovoran za zlostavljanje troje srpskih civila te ubojstvo dvojice, od kojih se jednom gubi svaki trag. Fehira tužiteljstvo smatra odgovornim za mučenje jednog zarobljenog civila, kojega je, s još jednim pripadnikom I. osječke bojne, natjerao da popije kiselinu iz akumulatora, nakon čega je i pucao na njega.