Sion osvojio švicarski Kup

BERN, 17. travnja 2006. (Hina/Reuters) - Nogometaši švicarskogdrugoligaša Siona pobjednici su nacionalnog Kupa, nakon što su boljimizvođenjem jedanaesteraca pobijedili Young Boyse 5:3.
BERN, 17. travnja 2006. (Hina/Reuters) - Nogometaši švicarskog drugoligaša Siona pobjednici su nacionalnog Kupa, nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Young Boyse 5:3.

Time je Sion postao prvi drugoligaš koji je slavi u 81-godišnjoj povijesti Kupa. Sionu je to ujedno deseti trijumf u Kupu, a zanimljivo pobijedio je u svih deset finala u kojima se borio.

Utakmica je u nakon 120 minuta igre završila 1:1. Young Boysi su poveli u 16. minuti pogotkom Varela, a Sion je izjednačio u 55. minuti pogotkom Obradovića. Obje momčadi su utakmicu završile s desetoricom igrača. Boysima je isključen Ghouri u 31. minuti, a Sionu Pinto u 122. minuti.