Unatoč zahtjevu predstavnika TDR-a da se ročište održi, sudac Marijan Vugić je odlučio suprotno, prihvativši prijedlog odvjetnika 35-orice tuženih radnika koji su prije 20 dana zauzeli pogon u Jagićevoj ulici zbog čega su i tuženi.
Član odvjetničkog tima koji zastupa radnike Krešimir Krsnik zaključio je da ne postoje uvjeti za održavanje ročišta jer četvorici radnika nije uredno uručen sudski poziv. Krsnik je dodao i da 13-orici radnika tek danas teče osmi dan otkad im je uručen sudski poziv, dok su ostalim radnicima sudski pozivi uručeni još i kasnije. Nemamo uvjete za suđenje jer nije prošao rok za pripremu, kazao je.
Sudac je kazao da postoje zakonske pretpostavke za održavanje ročišta i prije tog roka ako je riječ o ročištu u povodu određivanja privremene mjere.
Od opunomoćenik TDR-a Ivana Gjurgjana zatražio je da u osam dana dostavi uvjerenja o prebivalištu ili boravištu za četvoricu tuženih radnika kojima nisu uručeni sudski pozivi.
Predstavnik tužitelja povukao je tužbu protiv jednog radnika koji je prihvatio otpremninu ali je tužen jer je viđen s radnicima koji su zauzeli pogon u Jagićevoj.
Radnici bivšeg TDR-a su 7. travnja zauzeli tvornicu u Jagićevoj odbijajući odluku Uprave TDR-a o gašenju proizvodnje u Zagrebu. Zahtijevaju poništenje privatizacije TDZ-a, tvrdeći da je provedena na nezakonit način.
TDR pak tvrdi da nema veze s privatizacijom TDZ-a jer je ona obavljena pet godina (1993.) prije nego što je TDR kupio TDZ.