Tako u priopćenju stoji da, primjerice, Povjerenstvo nije moglo objaviti vrijednost nekretnina javnih dužnosnika kada oni te podatke nisu naveli u pisanoj imovinskoj kartici.
Zato, dodaje se, nije objavljen ni podatak o plaći premijera Ive Sanadera jer nije naveden u premijerovoj imovinskoj kartici.
U priopćenju koje je potpisao predsjednik Povjerenstva Josip Leko napominje se da Povjerenstvo ne može samostalno izmijeniti imovinsko stanje u "imovinskoj kartici" javnoga dužnosnika na temelju podataka iz javnih medija nego jedino u slučajevima kada dužnosnik dostavi novu "imovinsku karticu" na dan bitne promjene ili na dan prestanka dužnosti.
Navodi se da su na internetskoj stranici Povjerenstva objavljene "imovinske kartice" svih župana i gradonačelnika, no da zbog trenutačnih tehničkih poteškoća na tražilici "pretragom po dužnosti" nije moguće pronaći manji broj njih, ali da se svaki župan i gradonačelnik može pronaći na tražilici "pretragom po prezimenu".
Dodaje se da je u tijeku i ispravak postojećih tehničkih pogrešaka u programu javne pretrage kako bi pretraga imovinskih kartica bila učinkovitija.
Podsjeća se da je Povjerenstvo u siječnju ove godine donijelo zaključak da se neće objavljivati osobni podatci dužnosnika (MBG, adresa, privatni i osobni brojevi telefona, registarske oznake vozila), a ni drugi osobni podatci, primjerice novčana štednja ako ne premašuje godišnji iznos neto prihoda, te osobni podatci bračnoga druga i malodobne djece, kao ni ušteđevina malodobnoga djeteta te drugi osobni podatci jer to nisu javni podatci.
Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa otvorilo je 21. travnja svoju internetsku stranicu na kojoj je 1150 kartica o imovinskom stanju državnih i lokalnih dužnosnika.
Na adresi www. sukobinteresa.hr, građani se mogu informirati o političarima i njihovoj imovini, a drže li da navedeni podaci ne odgovaraju činjenicama, mogu to prijaviti Povjerenstvu koje će ispitati istinitost navoda.