Direktor "Vodovoda" Ljubomir Novoselić kazao je na konferenciji za novinare kako analize uzoraka otpadne vode "pokazuju da u njoj nema toksikoloških primjesa, otrova, kiselina, lužina ili primjesa teških kovina".
Voditeljica Ekolaboratorija Ljiljana Čačić kazala je kako nije riječ o otrovnim vodama, te da su u okvirima zakonskih propisa za ispuštanje u Dravu ili kanalizaciju, osim pokazatelja crvene boje. Dodala je kako je daljnjim analizama utvrđeno da se ne radi o prisutnosti teških metala ili kromnih boja, već pigmentnih boja, koje su bile smještene u skladištu tvrtke.
Čačić je napomenula kako se analizirana voda zbog obojenosti neće ispuštati u Dravu, a budući da je upitno njezino ispuštanje u kanalizaciju, u "Vodovodu" drže da je najprimjereniji ekološki način obradbe, odnosno da se šalje u kombinat "Belišće" ili tvrtku Benetton na pročišćavanje.
Novoselić je precizirao kako je u dogovoru s mjerodavnim tijelima odlučeno da se oko 150 prostornih metara ove vode neće ispuštati u Dravu ili odvodni sustav te da je kombinat "Belišće" odobrio da se voda cisternama preveze do njihova uređaja za pročišćavanje otpadnih voda. Dodao je kako bi se to moglo obaviti i u osječkim pogonima Benettona.
Na novinarski upit što se nalazi u 30-ak bačava, u podrumu glavne zgrade Kožare, iz kojih nisu uzeti uzorci na analizu, Novoselić je kazao kako se nije željelo otvarati bačve s nepoznatim sadržajem bez dopuštenja vlasnika, stečajnog upravitelja, ili mjeroadvnih osoba, ali da se, bude li potrebno, mogu napraviti odgovarajuće analize.
Stečajni upravitelj tvrtke Nikola Bojanić izvijestio je kako je nemoguće točno utvrditi sadržaj bačava, ali da je riječ o tehnološkom otpadu, koji se tamo skladištio. Dodao je kako se sa Slavonskom bankom, kao založnim vjerovnikom tvrtke, razgovara o propisanoj obradbi toga otpada jer, kako tvrdi, nije riječ o većim količinama.