Pravaši su, na konferenciji za novinare, pojasnili da postoji opasnost da takva droga, koja na skladištu čeka dok se ne okončaju dugotrajni sudski postupci, ponovno završi na tržištu.
Ruža Tomašić najavila je i da će na Korčuli, a potom i na drugim otocima i priobalju, organizirati skupine roditelja, kako bi međusobno razmjenjivali iskustva o ovisnosti njihove djece.
Očekuje da će tako smanjiti potražnju za drogama, jer, pojašnjava, mnogi roditelji ne prepoznaju ovisnost kod svoje djece, čak ni kad ta djeca neizravno zatraže njihovu pomoć.
U saborsku proceduru HSP će idućega tjedna uputiti i prijedlog izmjena Zakona o javnim cestama, kako bi se promijenio način izračuna cijene plavog dizela.
Tadić je pojasnio da oko 1,5 kuna po litri goriva ribari daju za izgradnju cesta, koje ne koriste.
Ukidanjem tog nameta, hrvatski će se ribari izjednačiti s ostalim ribarima na Mediteranu, kaže Tadić.
Podržao je i zahtjeve brodara da ih se uključi u upravna vijeća lučkih kapetanija, koje su, upozorava, od sredine 90-ih, pretvorene u marine i u njima nema mjesta za brodare.
Od Vlade je, pak, zatražio da u budućim pregovorima o ratnoj odšteti sa Srbijom i Crnom Gorom, uz kuće, vodi računa i o reparaciji za brodove na dubrovačkom području, uništene u vrijeme okupacije.
Tadić napominje da je riječ o brodovima koji nisu sudjelovali u obrani zemlje, nego su se u vrijeme okupacije zatekli usidreni u lukama.
Takve brodove, kaže, štiti Haška konvencija, koja izrijekom zabranjuje zarobljavanje ribarskih i lokalnih gospodarskih brodova.