Euroliga: Cibona - Prokom Trefl 71-61

ZAGREB, 4. siječnja 2006. (Hina) - Košarkaši Cibone u 9. su koluskupine B Eurolige na svom terenu svladali poljski Prokom Trefl sa71-61 (16-16, 20-21, 15-14, 20-10), te tako upisali petu pobjedu.
ZAGREB, 4. siječnja 2006. (Hina) - Košarkaši Cibone u 9. su kolu skupine B Eurolige na svom terenu svladali poljski Prokom Trefl sa 71-61 (16-16, 20-21, 15-14, 20-10), te tako upisali petu pobjedu.

Najefikasniji u sastavu Cibone bili su Davor Kus sa 14 i Bennett Davison sa 12 koševa, dok je goste predvodio Istvan Nemeth sa 15 ubačaja.

U vrlo lošoj utakmici Cibona je upisala vrlo važnu pobjedu kojom je napravila veliki korak ka ulasku među 16 najboljih momčadi u Europi. U prvom poluvremenu obje momčadi iskazale su veliku nervozu, Cibona se u jednom trenutku odvojila na osam koševa razlike (29-21), ali Poljaci su uzvratili serijom 12-0, te na poluvrijeme otišli s prednosti od jedan razlike.

Činilo se da će Cibona dobrim ulaskom u treću četvrtinu kada je nabrzinu stigla do šest razlike (46-40) doći do lagane pobjede, no Poljaci su se još jednom vratili u igru. Konačno rješenje donio je Davor Kus koji je sa pet koševa zaredom sredinom posljednje četvrtine odveo Cibonu do prednosti 62-54. Gosti su se do kraja pokušali vratiti u igru šutevima za tricu, ali bili su neprecizni.