Euroliga: Efes Pilsen - Cibona 71-77

ISTANBUL/ZAGREB, 14. prosinca 2005. (Hina) - Košarkaši Cibone u 7. sukolu skušine B Eurolige upisali četvrtu pobjedu, na gostovanju uIstanbulu svladali su domaći Efes Pilsen sa 77-71 (17-21, 28-12,13-20, 19-18).
ISTANBUL/ZAGREB, 14. prosinca 2005. (Hina) - Košarkaši Cibone u 7. su kolu skušine B Eurolige upisali četvrtu pobjedu, na gostovanju u Istanbulu svladali su domaći Efes Pilsen sa 77-71 (17-21, 28-12, 13-20, 19-18).

"Cibosi" su na četvrtom gostovanju ove sezone stigli i do prve pobjede za koju je najzaslužniji Amerikanac James Scoonie Penn 27 koševa, drugi Amerikanac u Ciboni Bennett Davison ubacio je 17, dok su kod domaćih najefikasniji bili Kaya Peker sa 19 i Antonio Granger sa 17 poena. U sastavu Efes Pilsena igrala su i dvojica hrvatskih reprezentativaca, Nikola Prkačin je postigao 13, a Marko Popović šest koševa.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Cibona je put ka pobjedi utrla u drugih 10 minuta koje je riješila u svoju korist sa 28-12. Zahvaljujući tomu na odmor se otišlo sa 12 koševa prednosti u korist Zagrepčana, no ta prednost brzo se istopila početkom treće četvrtine kada su domaći ostvarili seriju 10-0 za priključak. Srećom, Efes Pilsen nije niti u jednom trenutku uspio i povesti, te je Cibona krajem treće i početkom četvrte četvrtine uspjela ponovno izgraditi opipljiviju prednost.

Situacija se još jednom zakomplicirala u završnici nakon što Cibona četiri minute nije uspjela postići koš, te tako ispustila vodstvo od 68-60. Košem Prkačina domaći su minutu i pol prije kraja izjednačili na 68-68. Ipak, u posljednjoj minuti Davor Marcelić je pogodio tricu, u sljedećem napadu Prkačin je promašio polaganje, a potom je Penn sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja osigirao bitnu pobjedu Ciboni.