Copa America: Paragvaj - Kolumbija 5:0

MARACAIBO, 29. lipnja 2007. (Hina/Reuters) - U prvom susretu C skupine Copa Americe, nogometnog prvenstva Južne Amerike, reprezentacija Paragvaja je u Maracaibu deklasirala Kolumbiju 5:0 (1:0).

Kolumbija se još držala u prvom dijelu primivši samo jedan pogodak, no u nastavku utakmice je uslijedio pravi potop. Kolumbiju su uništili Roque Santa Cruz koji je postigao prva tri (30, 46, 81), te Salvador Cabanas koji je postigao posljednja dva pogotka (85, 88) za pobjedničku momčad. Kod rezultata 0:0 Kolumbija je u 28. minuti promašila kazneni udarac, točnije Justo Villar je zaustavio udarac Alvara Dominqueza. Dvije minuta kasnije uslijedila je kazna, a potom i pravi debakl.

PARAGVAJ - KOLUMBIJA 5:0

Maracaibo - 40.000 gledatelja; Sudac: Jorge Larrionda (Urugvaj)

STRIJELCI: 1:0 Santa Cruz (30), 2:0 Santa Cruz (46), 3:0 Santa Cruz (80), 4:0 Cabanas (85), 5:0 Cabanas (88)

Paragvaj: Villar - Veron, Caceres, Paulo da Silva - Bonet, Riveros, Barreto, Santana (od 79. Vera), Rodriguez - Santa Cruz (od 84. Lopez), Cardozo (od 70. Cabanas)

Kolumbija: Calero - Vallejo, Cordoba, Yepes, Arizala (od 65. Marin) - Viafara, Vargas, Ferreira, Dominguez (od 56. Torres) - Rodallega (od 16. Gabriel Rey), Edixon Perea