Copa America: Robinho briljirao, ali to nije bilo dovoljno

CARACAS, 28. lipnja 2007. (Hina/DPA) - Branitelji naslova Brazilci loše su startali na Južnoameričkom nogometnom prvenstvu (Copa America), koje se održava u Venezueli. U prvom kolu B skupine Brazil je izgubio od Meksika 0-2.

Brazilci su dobro počeli utakmicu i u prvih 20 minuta imeli su dvije izgledne prilike. No, već u 24. minuti Meksiko je poveo. Nery Castillo je iskoristio loše postavljenu ofsajd zamku. U 29. minuti bilo je već 2-0 za Meksiko, a strijelac je bio Ramon Morales, koji je pogodio mrežu iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu briljirao je Brazilac Robinho, koji je svojim driblinzima izluđivao nogometaše Meksika. Robinho je svojim suigračima namjestio nekoliko izglednih prilika, a i sam je bio u šansi da se upiše u strijelce. No, Meksikanci su sačuvali mrežu.

U drugoj utakmici skupine B Čile je pobijedio Ekvador 3-2. Ekvador je dva puta vodio, a strijelci su bili Luis Antonio Valencia (16) i Cristian Benitez (23). No, Čile se uspio vratiti zahvaljujući pogocima Humberta Suaza (21, 80). Pobjedu Čileu donio je Carlos Villanueva u 87. minuti.