Euro je do podneva oslabio prema dolaru 0,2 posto na 1,3376 eura dok je prema japanskoj valuti ostao nepromijenjen na 165,44 jena, nadomak rekordnoj razini dosegnutoj ovog tjedna.
Dolar je pak ojačao prema jenu 0,1 posto na 123,61 jena nakon što je nakratko dosegnuo najvišu razinu prema japanskoj valuti u protekle četiri i pol godine od 123,78 jena.
Euro se našao pod pritiskom podatka koji je pokazao neočekivani pad osobne potrošnje u Francuskoj u svibnju za 0,8 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Analitičari su očekivali rast potrošnje za 0,5 posto.
"Neočekivan i relativno snažan pad osobne potrošnje u Francuskoj nagrizao je u četvrtak ujutro tečaj jedinstvene europske valute", ustvrdio je Davis Jones iz londonskog CMC Market-sa.
S druge je strane skok prinosa na američke državne obveznice prigušio očekivanja o snižavanju kamatnih stopa u SAD-u pa je pozornost ulagača usmjerena na podatak filadelfijskog ogranka središnje američke banke Fed o poslovnoj aktivnosti.
"Podatak filadelfijskog ogranka Fed-a o poslovnoj aktivnosti neće utjecati na scenarij zadržavanja ključnih kamatnih stopa na važećoj razini. S druge je strane Fed-u teško podići stope s obzirom na probleme na tržištu nekretnina", objašnjava Johan Javeus iz SEB-a poziciju središnje američke banke.
Među ostalim valutama isticala se britanska funta koja je dosegnula najvišu razinu prema euru u protekla tri i pol mjeseca od 0,6727 funte za euro. Britanska valuta ponovno je crpila potporu iz službenih bilješki sa sastanka monetarnog odbora središnje britanske banke koji su potpirili očekivanja o podizanju ključnih kamatnih stopa u srpnju.