Euro je tek neznatno oscilirao prema japanskoj valuti, pa se njime trgovalo po 165,68 jena, nadomak rekordnoj razini od 166,11 jena, dosegnutoj u utorak.
Jedinstvena europska valuta ostala je nepromijenjena prema dolaru, na 1,3428 dolara, oporavivši se od prošlotjedne najniže razine prema dolaru u proteklih 11 tjedana od 1,3262 dolara.
Dolar je također ostao nepromijenjen prema jenu, na 123,39 jena, nadomak najvišoj razini prema japanskoj valuti u protekle četiri i pol godine.
Jen je i dalje izložen pritisku sklonosti ulagača da upotrebljavaju jen za financiranje kupovine valuta s višim prinosima. "Smatram da pritisci s kojima se jen suočava ni u kom slučaju nisu otklonjeni ali trenutno se pokazuju blage naznake njihova slabljenja", konstatirao je Ian Gunner iz Mellon Financial Corporation-a.
Među ostalim valutama isticala se britanska funta koja je ojačala prema dolaru nakon što su zabilješke sa sastanka središnje britanske banke pokazale da su čak četiri člana monetarnog odbora bila protiv odluke o zadržavanju ključnih kamatnih stopa na važećoj razini, izjasnivši se za njihovo podizanje.
Funta je tako ojačala prema dolaru na najvišu razinu u protekla dva tjedna od 1,9924 dolara, ponovno se približivši najvišim vrijednostima prema zelenoj novčanici u proteklih 26 godina iznad razine od dva dolara za funtu, zabilježenima tijekom travnja.
Švedska je kruna također ojačala, zabilježivši najveći skok tečaja prema euru u jednodnevnoj trgovini, pa se njome trgovalo po 9,422 kruna za euro, nakon što je središnja švedska banka podigla ključne kamatne stope na 3,5 posto.
Švicarski je franak također ojačao prema euru, na 1,6659 franaka za euro, nakon što se pokazalo da je inflacija mjerena proizvođačkim cijenama u svibnju bila znatno viša no što se očekivalo.