Izdanja su predstavili Mario Filipi, Neda Balog, Stjepan Bernadić, Juraj Njavro, Zdenko Radelić, Nikica Barić, Ozren Žunec i Mato Artuković.
Predstavljene su fotomonografija "Na istočnom pragu domovine (Slavonija, ljeto/jesen 1991. - kamerom i perom)" Maria Filipija, katalog izložbe "Mjesto sjećanja - Vukovarska bolnica 1991.", četverojezični prospekt za Spomen dom na Ovčari s popisom žrtava te katalog izložbe "Počeci suvremene hrvatske države".
U sklopu serije zbornika dokumenata "Republika Hrvatska i Domovinski rat - Dokumenti" predstavljene su knjige "Oružana pobuna Srba u Hrvatskoj i agresija Oružanih snaga SFRJ i srpskih paravojnih postrojbi na Republiku Hrvatsku" te "Dokumenti institucija pobunjenih Srba u Republici Hrvatskoj".
Iz serije Domovinski rat - memoarsko gradivo kao prva knjiga izišla je "Prilozi za povijest Hrvatske ratne mornarice u Domovinskom ratu".
Zaposlenici Centra od veljače prošle godine sređuju oko 2400 kutija arhivskog gradiva tzv. Republike Srpske Krajine, prikupili su oko 500 sati videozapisa, oko pet tisuća slikovnih zapisa te 79 kutija različitog arhivskog gradiva, rekao je Ante Nazor, ravnatelj Centra.
Izdavačka djelatnost Centra poslužit će da se neki događaji zapamte i da se ne zaborave uvrstiti u buduće udžbenike, ocijenio je.
Nazor smatra neprimjerenim što neki predbacuju povjesničarima da još nisu do kraja obradili razdoblje Domovinskog rata, a ne znaju koliko je arhiviranje i prikupljanje podataka dugotrajan proces.
Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata je, među ostalim, organizirao javne tribine i predavanja o Domovinskom ratu, priredio bazu podataka o žrtvama Domovinskog rata te bazu podataka za prikupljene fotografije i DVD izdanja.