Stuttgart novi prvak Bundeslige

BERLIN, 19. svibnja 2007. (Hina/DPA) - Nogometaši Stuttgarta novi su prvaci Bundeslige. U dvoboju posljednjeg kola Stuttgart je pred svojim navijačima daleko teže nego što se očekivali pobijedio Energie Cottbus 2:1 i tako sačuvao dva boda viška pred drugoplasiranim Schalkeom.

Gosti su poveli u 19. minuti pogotkom Radua, no osam minuta kasnije izjednačio je Hitzlsperger. Pobjedu Stuttgarta i naslov prvaka osigurao je Khedira u 63. minuti.

Stuttgart je posljednji naslov prvaka osvojio 1992. godine, a ovo je peta titula u povijesti kluba sa Gottlieb-Daimler stadiona. Titule najbolje njemačke momčadi "Švabe", kako glasi nadimak ovog kluba, osvojili su i 1984, 1952 i 1950. godine.