Njemačka: Stuttgart pretekao Schalke

BERLIN, 12. svibnja 2007. (Hina) - U pretposljednjem, 33. kolu njemačkog nogometnog prvenstva došlo je do smjene na čelu ljestvice. Stuttgart je na gostovanju u Bochumu svladao istoimenog domaćina sa 3-2, te tako na ljestvici pretekao Schalke 04 koji je u Dortmundu izgubio od domaće Borussije sa 0-2.

Stoga uoči posljednjeg kola Stuttgart vodi sa 67 bodova, dva više od drugoga Schalkea, te će osvojiti svoj peti naslov naslov prvaka, a prvi nakon 1992., ukoliko na svom terenu u subotu svlada Energie iz Cottbusa.

Schalkeu, koji na svoj 10. naslov prvaka Njemačke čeka od 1958. godine, treba domaća pobjeda protiv Arminije, te poraz Stuttgarta od Energiea. Ukoliko Stuttgart i Energie odigraju neodlučeno, Schalke mora svladati Arminiju s više od tri pogotka razlike da bi osvojio naslov.

Iz igre za naslov je nakon 33. kola ispao Werder koji je na svom terenu izgubio od Eintrachta iz Frankfurta sa 1-2.

U najvažnijoj utakmici u borbi za ostanak Alemannia i Wolfsburg su u Aachenu odigrali 2-2, pa sada 15-plasirani Wolfsburg ima tri boda više od 16. Alemannije i 17. Mainza, te mnogo bolju razliku pogodaka (Wolfsburg -6, Alemannia i Mainz po -20), pa bi se u posljednjem kolu moralo dogoditi čudo a da iz lige uz Borussiju iz Moenchengladbacha ne ispadnu Alemannia i Mainz.

Od hrvatskih igrača u Bundesligi Ivica Olić igrao je do 80. minute za Hamburger SV koji je kao gost svladao Nuernberg sa 2-0, Mario Cvitanović je na terenu proveo svih 90 minuta za Energie koji je na svom terenu izgubio od Bayerna sa 0-3, dok je Marko Babić ušao u igru za Bayer u 85. minuti u 3-2 pobjedi protiv Herthe iz Berlina.

REZULTATI 33. KOLA:

Hertha - Bayer 2-3 (Pantelić 32, Gimenez 51 / Callsen-Bracker 13, Voronin 34, Schneider 65-11m)

Borussia D. - Schalke 04 2-0 (Frei 44, Smolarek 85)

Arminia - Hannover 96 3-1 (Wichniarek 22, Boehme 33, Vata 65 / Rosenthal 30)

Bochum - Stuttgart 2-3 (Schroeder 4, Maltritz 42 / Hitzlsperger 25, Gomez 61, Cacau 72)

Werder - Eintracht 1-2 (Hunt 34 / Amanatidis 14, Naldo 70-ag)

Alemannia - Wolfburg 2-2 (Lehmann 65-11m, Nemeth 68 / Lamprecht 81, Klimovicz 86)

Nuernberg - Hamburger 0-2 (Van der Vaart 39, Jarolim 41)

Mainz - Borussia M. 3-0 (Zidan 32-11m, Ruman 45, Feulner 72)

Energie - Bayern 0-3 (Makaay 33-11m, Van Buyten 35, Santa Cruz 61)