Jurišić, koji je uhićen prošloga petka kad je preko Beograda pokušao otputovati u Koeln, osumnjičen je da je naredio napad na kolonu vojnika JNA, te je tad ubijeno oko 200 vojnika, od kojih je dosad identificirano njih 89, dok ih je više od stotinu zarobljeno i mučeno.
Kako je novinarima u utorak kazao tužitelj za ratne zločine Srbije Vladimir Vukčević, u napadu na tadašnju 92. motoriziranu brigadu JNA prekršena su pravila međunarodnog humanitarnog prava jer je dogovoreno mirno izvlačenje postrojbe iz Tuzle.
"Niti broj žrtava, niti broj osumnjičenih nije konačan", kazao je tužitelj Vukčević, koji nije potvrdio navode nekih beogradskih medija da je riječ o šestorici osumnjičenih za taj zločin. On je takošer rekao da je predmet "tuzlanske kolone" naslijeđen od vojnog pravosuđa, nakon što je ono ukinuto prije dvije godine.
Osumnjičenom Jurišiću, ako bude optužen za taj zločin, sudit će se u Srbiji, a ne u Sarajevu, kazao je tužitelj Vukčević. On je također odbacio nagađanja da se među osumnjičenima nalazi i nekadašnji gradonačelnik Tuzle Selim Bešlagić.
Slučaj "tuzlanske kolone" objedinjuje dva dogođaja od 15. svibnja 1992. godine - napad iz zasjede na vojnike JNA koji su se nenaoružani povlačili iz toga grada i napad na obližnje mesto Banovići i zarobljavanje i mučenje oko 800 srpskih civila. Glasnogovornik Tužiteljstva BiH Boris Grubešić potvrdio je agenciji Beta da se predmet "tuzlanska kolona" nalazi i u Tužiteljstvu BiH, da ono prikuplja sve relevantne informacije o tim događanjima, ali nije mogao precizirati kad će istraga o tome biti i okončana.