Šeks je, na početku saborskog zasjedanja pozvao Sesvečana da sazove sjednicu MIP-a, a s obzirom na zahtjev Glavaševih branitelja da Sabor preispita treba li ponovno odobravati pritvor za Glavaša protiv kojega je osječko tužiteljstvo podiglo optužnicu za 'slučaj selotejp'.
Pero Kovačević je u ime Kluba HSP zatražio, a Šeks naložio da se hitno sastane i Odbor za Ustav i Poslovnik, budući da je, tvrdi HSP-ovac, rješenje o određivanju pritvora Glavašu protuzakonito i protuustavno jer je pritvaranje tražilo tužiteljstvo, a ne Sud ili izvanraspravno vijeće.
Isto mišljenje iznio je i Vladimir Šišljagić (HDSSB), koji zahtjeva da se Glavaš, dok Sabor ponovno ne odluči hoće li odobriti pritvaranje ili ne, pusti na slobodu. Također drži da je odluka o pritvaranju nezakonita jer je, kaže, zahtjev za pritvaranjem podnijelo osječko županijsko državno odvjetništvo koje, tvrdi Šišljagić, za to nije nadležno. Ističe i da nema nikakvog razloga pritvarati Glavaša, jer ga, naglasio je, u istrazi nije teretio nijedan svjedok, a Sabor još nije odlučio o odobravanju pritvora nakon što je protiv Glavaša podignuta optužnica.
'Pravaš' Kovačević je od Šeksa zatražio i da od premijera Ive Sanadera zahtjeva da se u Saboru očituje o optužbama na račun glavne haške tužiteljice Carle del Ponte da je pogodovala Srbiji zataškavajući dokaze o njezinoj umiješanosti u rat u Hrvatskoj i BiH.
Šeks mu je odgovorio da će premijeru prenijeti taj zahtjev, ali istaknuo da je Sanader već kazao da će, pokažu li se optužbe osnovanima, inicirati raspravu u Vijeću sigurnosti UN-a.
"Ako se pokaže da je zaista došlo do pogodovanja Srbiji i prikrivanju dokaza o ulozi Srbije u agresiji na Hrvatsku i BiH, to treba raspraviti pred mjerodavnim tijelom UN-a koje je i osnovalo haški sud" rekao je Šeks.