Frankfurtski DAX bio je na gubitku od gotovo 0,2 posto, spustivši se na 7.442 boda. Londonski Ftse indeks bio je pak na dobitku od 0,6 posto, dosegnuvši 6.523 boda.
Najveći gubitnik bio je bankarski sektor, predvođen bankom UBS, čije su dionice oslabile 4,5 posto po objavi manje od očekivane neto dobiti u prvome tromjesečju. Od bankarskih dionica oslabile su još i one Credit Suissea, za 1,8 posto, dok su Royal Bank of Scotlanda ojačale 1,1 posto pred važnu odluku nizozemskog suda, koja bi mogla presuditi hoće li nizozemsku banku ABN Amro preuzeti britanski Barclays ili konzorcij predvođen RBS-om.
"Ima iznimki poput UBS-a danas, no zarade su općenito dobre", ukratko je ocijenila raspoloženje na tržištima Andrea Williams, iz odjela europskih dionica pri Royal London Asset Menagementu.
Naftni sektor dobitke je ostvario pod utjecajem povoljnih rezultata poslovanja njegovih pripadnika, predvođenih Royal Dutch Shellom. Dionice te britansko-nizozemske naftne grupe ojačale su 1,8 posto nakon objave tromjesečnih rezultata poslovanja koji su nadmašili procjene. Poskupjele su i dionice BP-a i Totala, za 1,3 odnosno 0,8 posto.
Među kompanijama koje su izvijestile o tromjesečnim rezultatima još se isticao div roba široke potrošnje Unilever, čije su dionice poskočile pet posto na rekordne razine nakon što je izvijestio o boljim od očekivanja prihodima u prvom tromjesečju.
Na strani kompanija kojima je podrška stizala od novih aktivnosti na području spajanja i akvizicija izdvaja se Ahold. Dionice tog nizozemskog maloprodajnog lanca ojačale su 1,8 posto nakon što je izvijestio o prodaji američkog dijela poslovanja koji se bavi cateringom za 7,1 milijardu dolara.
Tokijsko tržište nije radilo zbog praznika.