Grand Prix miting u Dakaru: Danijela Grgić treća u utrci na 400m

ZAGREB/DAKAR, 29. travnja 2007. (Hina) - Svjetska juniorska prvakinja 18-godišnja Danijela Grgić u subotu je na atletskom Grand Prix mitingu u senegalskom Dakaru osvojila treće mjesto u utrci na 400 metara. Pobijedila je Senegalka Amy Mbacke Thiam (51,73), a drugo mjesto pripalo je nigerijskoj atletičarki Christy Ekpukhon (52,15).

Hrvatska atletičarka je u Dakaru 400m istrčala za 52,30 sekunde, što joj je najbolji ovosezonski rezultat. No, to je i sekundu i pol slabije od hrvatskog rekorda kojeg je postavila u kolovozu prošle godine.

Ženska utrka na 400m bila je posljednja disciplina mitinga u Dakaru, kojeg je pratilo 50 tisuća gledatelja.

Miting u Dakaru dio je Svjetske atletske turneje, koja obuhvaća 24 najjača atletska mitinga na svijetu. Ovo je bio drugi miting Svjetske atletske turneje, prvi je održan početkom ožujka u Melbourneu, a sljedeći je na rasporedu 5. svibnja u Osaki.