Danas potpuno zapušten Francuski paviljon nalazi se u sklopu Studentskog centra (SC), a prorektor za razvoj i prostorno planiranje zagrebačkoga Sveučilišta Bojan Baletić na prigodnoj je svečanosti, na kojoj je također obilježeno 50 godina djelovanja SC-a, izrazio nadu da bi za godinu dana Paviljon mogao biti obnovljen te ponovno otvoren.
Svečanost dviju "okruglih obljetnica" održana je u atriju Teatra &TD, a domaćini su bili ravnatelj SC-a Niko Vidovića i rektor Sveučilišta u Zagrebu Aleksa Bjeliš.
Francuski paviljon jedan je od zagrebačkih simbola i mjesto susreta grada i njegovih stanovnika - posebice studentske populacije, rekao je Bjeliš. Istaknuo je da je riječ o vrijednom i zanimljivom arhitektonskom djelu, ali i prostoru prema kojemu su brojne generacije zagrebačkih studenta imale osoban odnos.
Iako još nije poznata točna namjena Francuskog paviljona, nakon obnove je izrađen idejni okvir za stvaranje Studentskoga multimedijskog centra Sveučilišta u Zagrebu.
Uz zadovoljstvo što je obnova Paviljona konačno počela, prorektor Baletić izvijestio je da je u tijeku izradba detaljne tehničke i konzervatorske dokumentacije. Najavio je da bi do početka ljeta trebao biti raspisan natječaj za izvođača radova koji bi trebao biti poznat u rujnu, a za godinu dana možda bi obnovljeni Francuski paviljon mogao biti otvoren.
Baletić je podsjetio je da je Francuski paviljon bio svečano otvoren 14. travnja 1937. kao izložbeni paviljon Republike Francuske u sklopu sajamske priredbe Zagrebački zbor koja se tada prvi put održala na novoj adresi u Savskoj ulici.
Toj je svečanosti pak prethodilo samo šest mjeseci projektiranja francuskoga arhitekta Roberta Camelota i građevinskoga inženjera Bernarda Lafaillea te isto samo šest mjeseci za gradnju zahtjevnoga jednoprostornog paviljona kružnog tlocrta, površine oko 600 četvornih metara.
Lafailleova rješenja ušla su pak u inženjerske udžbenike i u pregled najinteresantnijih konstrukcija 20-toga stoljeća.
Sveučilište u Zagrebu potaknulo je obnovu Francuskoga paviljona 2003., a iste godine i francusko veleposlanstvo u Zagrebu izrazilo je želju da pomogne obnovu. Godinu dana kasnije imenovana je tročlana stručna radna skupina koja je nastavila djelovati u proširenom sastavu, a jedan od članova te proširene skupine je i francuski arhitekt Pierre-Antoine Gatier, stručnjak za obnovu i zaštitu graditeljske baštine specijaliziran za modernu arhitekturu.