Denona je to kazao odgovarajući na pitanje skupštinskih članova o županijskom stajalištu o mogućoj lokaciji terminala LNG-a i tvrdnji da je ta tema postala predmet političke trgovine u predizbrno vrijeme.
Istaknuo je da županijska uprava ne želi licitirati i pod bilo kakvim uvjetima pristati da terminal za ukapljeni naftni plin bude u toj županiji.
Po Denoninim riječima Županija traži da se hitno donesu zakonske odredbe o postupanju u vezi s LNG-om te da mjerodavna mnistarstva naruče izradbu analize svih mogućih lokacija za terminal i studije o njegovu utjecaju na okoliš. Poručio je onima koji prozivaju Županiju da malo jest, a malo nije za LNG, da će ta županija prihvatiti LNG ako struka potvrdi da se na njezinu području nalazi najbolja lokacija. Također će ga prihvatiti ako bi od njega lokalna zajednica imala koristi, odnosno ako se uvede plin na otok Krk, Ininu termoelektranu "Urinj" i u ostale državne tvrtke te ako ulagači plate lokalnoj zajednici tzv. ekološku rentu, rekao je Denona.
Mjesto za izgradnju terminala još nije određeno, a jedno od nekoliko predloženih je blizu pogona Dina-Petrokemije kod Omišlja na otoku Krku.
Čelnici Istarske županije poduprli su izgradnju terminala na području te županije, a predsjednik Vlade Ivo Sanader nedavno je izjavio da se "Istra nametnula kao prvi kandidat za lokaciju terminala". Primorsko-goranski župan Zlatko Komadina prije nekoliko dana je rekao kako je iznenađen tom izjavom predsjednika Vlade, jer stručnjaci još nisu procijenili koja je lokacija najbolja.
Terminalu u Omišlju protive se članovi udruge Eko-Kvarnera koji su jučer naveli da su "članovi SDP-a Ivica Pančić i Luka Denona bili nazočni konferenciji za novinare te stranke u veljači 2006. kad je izraženo odlučno protivljenje izgradnji terminala u Omišlju" te da im "nije poznato na temelju kojih je novih spoznaja SDP promijenio svoja stajališta".