Lenzerheide: Pobjeda Goetschl, a Schild odvozila najbolji spust u karijeri

LENZERHEIDE, 14. ožujka 2007. (Hina) - Austrijska skijašica Renate Goetschl pobijedila je u današnjem spustu na završnici Svjetskog kupa u Lenzerheideu.

Veliko izneđenje priredila je najbolja svjetska slalomašica Marlies Schild, koja je osvojila drugo mjesto (+0,58). To joj prvi plasman među pet najboljih u utrkama spusta Svjetskog kupa.

Treće mjesto pripalo je Francuskinji Mariji Marchand-Arvier (+0,67).

Amerikanka Julia Mancuso bila je peta, a Austrijanka Nicole Hosp završila je na šestom mjestu.

Schild je zahvaljujući današnjem odličnom rezultatu u spustu povećala prednost u ukupnom poretku Svjetskog kupa i sada ima 55 bodova više od Hosp. Goetschl zaostaje 82 boda, a Mancuso 86.

Do kraja su preostale tri utrke - super-G, slalom i veleslalom. Budući da Nicole Hosp odlično vozi sve tri discipline ona je i dalje najveća favoritkinja za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu.