Pobjeda Amerikanke Mancuso, težak pad švicarke Wolf

TAVISIO, 3. ožujka 2007. (Hina/Reuters) - Amerikanka Julia Mancusopobjednica je spusta koji je u subotu vožen u talijanskom Tarvisiu.
TAVISIO, 3. ožujka 2007. (Hina/Reuters) - Amerikanka Julia Mancuso pobjednica je spusta koji je u subotu vožen u talijanskom Tarvisiu.

Drugo mjesto na najdužem ženskom spustu osvojila je 31-godišnja Austrijanka Renate Goetschl koja je time po peti put u karijeri osvojila mali kristalni globus, dok je treće mjesto u današnjoj utrci pripalo Kanađanki Emily Brydon.

Osvajanjem drugog mjesta u spustu Goetschl je nakon malog globusa u superveleslalomu osvojila isti trofej i u spustu, a kako je to bio njezin peti mali globus u izuzetno uspješnoj i dugoj skijaškom karijeri ona po broju "malih globusa" izjednačila s legendarnim sunarodnjakom Francom Klammerom koji je jadnaki broj trofeja osvojio u muškoj konkurenciji.

Ženski spust u Talijanskom Tarvisio obilježio je i teški pad mlade, 21-godišnje Švicarke i bivše svjetske juniorske prvakinje Tamare Wolf, koja je sa startnim bojen dva u punoj brzini pala i sa piste Prampero helikopterom prebačena u bolnicu. Utrka je zbog toga bila gotovo pola sata prekinuta, a još nema podataka o težini povreda mlade Švicarke.