Schalke 04 - HSV 0:2

GELSENKIRCHEN, 2. ožujka 2007. (Hina/DPA) - U prvom susretu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva HSV je na gostovanju u Gelsenkirchenu pred 61.400 gledatelja pobijedio lidera Bundeslige Schalke 2:0. Pogotke za goste postigli su Rafael Van der Vaart (71) i hrvatski reprezentativac Ivica Olić (80). Napadač "Vatrenih" odigrao je svih 90 minuta, a osim pogotka upisao je i žuti karton u 72. minuti.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda momčadi iz Hamburga, dok je Schalke u posljednja tri kola osvojio tek jedan bod.

Schalke usprkos gubitku bodova i dalje drži prvu poziciju sa 49 bodova, Stuttgart na drugom mjestu ima utakmicu i četiri boda manje, dok je Werder treći sa 43 boda i utakmicom manje. HSV je skočio na 10 mjesto sa 27 bodova, dok je na začelju Borussia Moenchengladbach sa 21 bodom.