Hokej - Zrinjevac Hekla i Mladost izborili viši rang

ZAGREB, 25. veljače 2007. (Hina) - Protekli vikend bio je vrlo uspješan za hrvatski hokej na travi. Hokejašice Zrinjevca Hekle i hokejaši Mladosti izborile su za Hrvatsku viši rang natjecanja u Kupu prvaka u dvoranskom hokeju.

Hokejašice Zrinjevca Hekle osvojile su prvo mjesto u skupini C koja se odigravala u portugalskom Cascaisu, bez izgubljene utakmice uz razliku pogodaka 33:6. U posljednjoj utakmici turnira, Zagrepčanke su sa 5:3 pobijedile danski Slagelse u izravnoj borbi za prvo mjesto. Pogotke za hrvatske prvakinje postigle su: Peranić (2), Kupres, Subotić i Ostarčević.

Hokejasi zagrebačke Mladosti osvojenim su drugim mjestom na turniru u Budimpešti također osigurali hrvatskom predstavniku sljedeće godine mjesto u višem rangu Kupa prvaka. Mladostaši su u posljednjem susretu za u ulazak u skupinu B pobijedili mađarski Rosco s 6:2 (1:2) i time osigurali drugo mjesto iza moskovskog Dinama. Pogotke za Mladost postigli su: Čefko, Vučić, Lipovčić, Hanžek i Somin (2).