Dvoranski hokej: Zrinjevac Hekla izborio B skupinu

LISABON, 24. veljače 2007. (Hina) - Hokejašice zagrebačkog Zrinjevca Hekla plasirale su se u B skupinu Kupa prvaka. U portugalskom Cascaisu, gdje se igra C skupina Kupa prvakinja, Zrinjevčanke su u posljednjoj utakmici svoje skupine pobijedile velški Pennarth 9-1.

U prvoj utakmici skupine za odlazak u viši rang Zrinjevac je pobijedio švedsku Valhallu s 2-1. Kako je danski Slagelse pobijedio portugalski Cascais 5-4, Hrvatice i Dankinje su došle do 6 osvojenih bodova i time osigurale prva dva mjesta. Nedjeljna utakmica protiv Slagelsea odlučivat će o prvom mjestu na turniru.

Zagrebačka Mladost na dobrom je putu da ostvari isti uspjeh u kupu kupova. U Budimpešti su u posljednjem susretu osnovne skupine sa 0-4 izgubile od Dinama iz Moskve, ali u skupini za ulazak u viši stupanj je sa 5-1 pobijedila slovačke Senkvice i za prolazak dalje im je potrebna pobjeda protiv mađarskog Rosca.